مهدی سافت 313 / MS313.IR

بهترین ها برای بهترین ها

بسم الله الرحمن الرحیم

استفاده از قالب خوب در محیط برنامه نویسی

قالب ها در برنامه نویسی

استفاده از قالب خوب و مناسب همواره یکی از سوال های مهم برای کسانی است که برنامه نویسی را شروع می‌کنند بسیاری از آن ها از همان ابتدا محیط مشکی را انتخاب می‌کنند و دیگر نمیتوانند به محیط سفید برگردند و بالعکس افرادی هستند که از ابتدا به محیط ها دارک یا مشکی عادت می‌کنند و دیگر برگشت به محیط سفید برای آن ها کاری دشوار خواهد بود .

سوالی که در این پیش می‌آید این است که آیا محیط برنامه نویسی dark ( تیره )  بهتر است یا محیط برنامه نویسی light ( روشن ) ؟

جواب این سوال این است اکثر برنامه نویسان از محیط برنامه نویسی تیره استفاده می‌کنند و اعتقاد دارند که این نوع محیط آسیب کمتری به چشم آن ها میزند و باعث می‌شود کمتر سخته شوند .

طی تحقیقات انجام شده توسط محققان به این نتیجه می‌توان رسید که یکی از مزایا استفاده از بکگراند تیره این است که چشم ما دیر تر خسته می‌شود .

اما زمانی که از بکگراند روشن استفاده می‌کنیم تمرکز ما به دلیل کوچک شدن مردمک چشم افزایش پیدا می‌کند.

نرم افزار های شرکت Adobe از ورژن CC تصمیم گرفته‌اند که فقط از پشت زمینه تیره استفاده کنند .

ابزار های درست

استفاده از ابزار های درست برنامه نویسی

اگر قصد داشته باشیم کاری را شروع کنیم یکی از مواردی که در ابتدا با آن مواجه میشویم ، مبحث مهمی به نام ابزار است .

طبیعتا دانش در کنار استفاده از ابزار درست در یک کار منتج به محصول با کیفیت خواهد شد .

در برنامه نویسی ابزار ها متفاوتی وجود دارند :

  • موس
  • کیبورد
  • مانیتور
  • میز و صندلی

این ها جزء مهم ترین ابزار های در این صنعت هستند که میبایست انتخاب درستی از آن ها داشته باشیم ، به طور مثال از موس های استفاده کنیم که بتوانیم که کاملا دست ما با آن راحت باشد و از کار کردن با موس خسته نشویم ، البته در کدنویس برنامه نویس کمتر از موس استفاده میکند .

مورد بعدی کیبورد هست که یکی از پر استفاده ترین اجزاء یک سیستم برای برنامه نویس ، به شخصه نمی‌توانم با هر کیبوردی برنامه نویسی کنیم و باید بگویم که بعد از یافتن کیبورد مناسب برای برنامه نویسی راندمان و انگیزه‌ی من برای کدنویسی افزایش پیدا کرد.

در انتها مانیتور طبیعتا همان طور که اطلاع دارید لازم است که از مانیتور هایی استفاده شود که در طولانی مدت به ما صدمه وارد نکنند .

میز و صندلی هم جزء مواردی هستند که در انتخاب آن ها می‌بایست بسیار دقت کرد چرا که بسیاری از خستگی ها ناشی از نشستن ها بر روی صندلی های نامناسب است و در رابطه با میز هم لازم است که از میزی استفاده شود که در ارتفاع درستی قرار گیرد ( میتوانید فاصله‌ی صحیح میز تا زمین براحتی در گوگل مشاهده کنید ).

در زمانی که حال انجام کار نداریم کار کنیم

خستگی در برنامه نویسی و کدنویسی

زمانی که شروع به انجام کاری می‌کنیم پس از یک مدتی سرعت کار ما و تمرکز کار ما افزایش پیدا می‌کند

موضوعی که هست زمان هایی پیش می‌آید که ما استراحت کرده‌ایم اما به دلیل احمال کاری که مغز ما انجام میدهد ، حوصله انجام یک کاری را نداریم .

 در این جا بهترین کار این است که به خودمان قول بدهم قسمت کوچکی از آن کار را انجام بدهیم و سپس آن را ترک کنیم .

نتیجه که مشاهده می‌کنید این است که بعد از شروع آن کار شما به کار کردن ادامه میدهید و سپس آن را به پایاین می‌رسانید .

بسیاری از خستگی های ما ریشه‌ی اهمال کاری دارند ، لذا باید تنها راهکار را این دانست که باید کمتر از 5 ثانیه اقدام به شروع آن کار کنیم ، بعد از 5 ثانیه مغز ما شروع به ایجاد دلایل مختلف می‎‌کند و احمال کاری انجام می‌شود ( همین حالا انجامش بده ).

از عوامل از بین برنده تمرکز جلوگیری کنیم

از بین رفتن حواس در حین انجام برنامه نویسی

نوتیفیکشن را خاموش کنید ، گوشی موبایل و اعلان ها یکی از مواردی هستند که باعث هدر رفت تمزکز و انرژی ما می‌شوند سعی کنید تنها بر روی یک کار تمرکز کنید از عوامل از بین برنده حواس فاصله بگیرید تا بتوانید تمرکز و انرژی بیشتری داشته باشید .

کمبود خواب عدم برنامه ریزی در خواب

خواب نا منظم در شغل برنامه نویسی

بسیاری از برنامه نویس ها شب را به عنوان زمان برنامه خود انتخاب می‌کنند در صورتی که این کار می‌تواند ضرر های جبران ناپذیری به سلامتی آن ها وارد کند ، اگر قصد دارید که بهتر با کیفیت و تر و با راندمان بیشتر کند نویس کنید حتما برای خواب خود برنامه ریز کنید و از لذت آرامش صبح استفاده کنید .

تغذیه نا مناسب

تغذیه مناسب

همان طور که کامپیوتر ما برای کار کردن به منبع تغزیه نیاز دارد ما هم به کسی که برنامه نوسی کامپیوتر را انجام میدهد نیاز داریم که خود را همواره از نظر تغزیه شارژ نگهداریم این کار می‌تواند با خوردن غذای مقوی یا خوردن میوه کیک و … انجام شود ، کار با کامپیوتر ممکن است تحرک کمی داشته باشد اما انرژی بسیار زیادی از ما کم میکند .

به موفقیت های کوچک برسید

کسب درآمد از برنامه نویسی

سعی کنید با در نظر گرفتن اهداف کوتاه مدت به موفقیت های کوچک دست پیدا کنید این کار می‌تواند از لحاظ فنی انجام و از لحاظ مالی .

یعنی این که ما برای خودمان کد نویسی را انجام دهید که اجرا شود و نتیجه آن را مشاهده کنیم باعث می‌شود که انرژی ما نسب به آن کار علی الخصوص برنامه نویسی افزایش پیدا کند و به خودمان امیدوارتر شویم .

در رابطه با مبحث مالی اگر درآمد بسیار کوچک برای خودمان ایجاد کنیم یک نوع جایزه در برابر زحماتی که انجام دادیم دریافت می‌کنیم که این جایزه منجر به کار بیشتر می‌شود .

ایجاد جو و حس رقابت

رقابت در برنامه نویسی

اکثر ما تا به حال امتحان کرده‌ایم که زمانی که کاری را به صورت  گروهی انجام میدهیم حرکت و پیشرفت بیشتر می‌شود این مورد را می‌توانیم در دوران تحصیل خودمان مشاهده کنید .

برنامه نویسی هم به همین شکل است زمانی که ما با دوستان خود در ارتباط هستیم و پیشترفت آن ها را مشاهده می‌کنیم ناخودآگاه از آن ها تأثیر میپذیریم و در کار خود پیشرفت می‌کنیم .

دوستانی که تجربه‌ای در این رابطه داشتند حتما در قسمت نظرات برای ما ارسال کنند امیدوارم همیشه با انگیزه و پرانرژی باشید

یاعلی خدانگهدار
مصطی صالحی پور
پنجشنبه 23 اسفند 1397

نظرات
سروش
May 7, 2019

سلام مطالب مفید بود. عالیه دمت گرم