مهدی سافت 313 / MS313.IR

بهترین ها برای بهترین ها

بسم الله الرحمن الرحیم

بررسی برنامه فرمول موفقیت نهایی

  1. قسمت اول فرمول موفقیت نهایی
  2. قسمت دوم فرمول موفقیت نهایی
  3. قسمت سوم فرمول موفقیت نهایی

فرمول موفقیت نهایی نام برنامه‌ای است که جناب دکتر یادگاری در حال برگزاری و اجرای اون هستن ، در این برنامه ایشون زحمت می کشن و با کارآفرینان موفقیت ایران مصاحبه می کنن و سعی می‌کنن برای جوان هایی که به دنبال کسب تجربه و راه اندازی کسب و کار خودشان هستند الگو سازی کنن.

فرمول موفقیت نهایی در سایت شخصی ایشون به آدرس yadegari.tv در حال برگزاری است و افراد موفقی همچون صاحبان شرکت های داروگر امرسان و … ، در آن جا مصاحبه داشته اند .

حالا ما تو این مقاله سعی داریم خلاصه و نقطه های اشتراک زندگی این عزیزان رو مورد بررسی قرار بدیم که به بتونیم همون طور که اسم برنامه انتخاب شده به فرمول موفقیت نهایی دست پیدا کنیم .

مورد به مورد شروع به بررسی ویژگی های این بزرگان می کنیم .

سخت کوشی و تلاش

اولین ویژگی‌ای که به احتمال زیاد نظر شما رو هم جلب می کنه سخت کوشی این افراد هست اکثر این عزیزان که در حال حاضر شرکت های بزرگ دارند که جوانان این مملکت در حال اشتغال در شرکت هستند در زمانی به کسب و کار مشغول بودند که شاید بتوان گفت که به معنای واقعی کلمه صفر بودن ، جالب است اکثر آن ها از قبل از انقلاب شروع کردند سختی های مختلف اون زمان رو تحمل کردند و بعد با شروع انقلاب و تغییر برخی مسائل باز هم دست از تلاش بر نداشتند بسیاری از این عزیزان کسب و کار هایی داشتند که وابسته به واردات بود موضوع واردات یکی از سخت ترین بخش ها در کسب وکار است و این بزرگ مردان توانستند با تلاش و قدرت فکر این سختی ها را پشت سر بگذارند .

یکی از دلایل مهم که افراد موفق می شوند که به صورت مداوم تلاش کنند و نا امید نشوند امید به توانایی های خودشان و قدرت لاینتهی خداوند است .

اقدام سریع

یکی از دلایلی که افراد در هیچ کاری موفق نمی شوند این است که ابتدا ایده به ذهنشان می رسد و با خود فکر می کنند اگر فلان بشود بعد فلان بشود و من به درآمد فلان قدر برسم چقدر خوب می شود بعد تنها کاری که می کنند می خوابند که شاید خواب این فلان و فلان را ببینند غافل از این که برای رسیدن به موفقیت یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین کار ها اقدام است ، اقدامی که شاید خیلی هم سخت نیست و جزء آسان ترین کار ها در موفقیت است .

قبول داریم که عاقلانه نیست بیگدار به آب بزنیم اما اعتقاد دارم که نمیشود همان ابتدای کار کل مسیر در ذهن خود مرور کنیم و بعد بگوییم اگر مسیر طبق این پیش برود ، من قطعا شکست می خورم یا قطعا موفق می شوم ( البته این افراد موفق ویژگی داشتند به نام اصل شاگردی که به خوبی رعایت میکردند ) .

استاد بهرام پور ( مجموعه بیشتر از یک ) در رابطه با مسیر موفقیت می گفت که شما مسیر موفقیت را اینطور فرض کنید که یک مسیر تاریک جاده است و ما سوار بر ماشین هستیم ماشین هم فقط می تواند قسمتی از مسیر را با چراغ های روشن نشان دهد و برای این که کل مسیر را ببینیم و به مقصد برسیم باید فقط ادامه بدهیم .

مثال زیبایست ایشون نگفتن که بی فکر یک کاری شروع کنیم گفتند که ماشین موفقیت فقط قسمتی از مسیر را می‌تواند پیشبینی کند نه کل آن را و چراغ روشن همان تدبیری و مشاوره است که هر شخص می تواند انجام دهد .

اصل شاگردی

اکثر انسان های موفق که در این برنامه از آن ها مصاحبه شده بود از اصلی استفاده می کردند که احتمال شکست ، در کار آن ها را بسیار کاهش می داد و آن این است که به جای اینکه مسیر موفقیت خود بیایند پیمایش کنند و تجربه کسب کنند از تجربه شرکت های موفق یا افراد موفق که در آن خبره بودند استفاده می کردند و این که از سطح پایین در جایی مشغول بشوند را عیب نمی دانستند حتی کار هایی مثل شستن توالت و کار هایی که در حال حاضر کمتر کسی حاضر به انجام آن است .

انسان های موفق این گونه عمل میکنند :

بزرگ فکر میکنند + کوچک عمل می کنند + از همین الان شروع می کنند + ادامه می دهند 

فکر بزرگ

اکثر موفق ها بزرگ اندیشیدند که ثروتمند شدند و بقول استاد آزمندیان ثروت فقط پول نیست بلکه می تواند ایمان ، دانش و لذت از زندگی و … باشد .

ضرب المثل خارجی می گوید Big dreams Big Success رویای بزرگ موفقیت بزرگ و اگر براستی به دنبال موفقیتی بزرگ هستیم باید واقعا رویایی بزرگ داشتم باشیم رویایی که با وجود شرایط سخت انرژی منفی اطرافیان سبب بشود که ما کر و کور شویم و فقط به هدف فکر کنیم .

موفقیت آسان تر شده

وقتی زندگی نامه و اکثر مصاحبه های این عزیزان را می خوانید و مطالعه می کنید متوجه میشوید که اکثر آن ها در شرایط سختی به موفقیت دست یافتند و اکثر آن ها به این معتقد هستند که موفق شدن در شرایط حال حاضر بسیار آسان تر از گذشته است ، با فرصت هایی که پیش آمده محدودیت ها از بین رفته اکثر ما افرادی موفقی در اطراف ما زندگی می کنند و خود این افراد برای حجتی شدند که اگر آن ها توانستند پس ما هم می توانیم .

کلام آخر

حتما به شما پیشنهاد می دم که برنامه های فرمول موفقیت نهایی را تماشا کنید و از تجربیات افراد موفق استفاده کنید امید آن که روزی کسب و کار شما را درحال مصاحبه ببینیم .

با تشکر از دکتر رضا یادگاری و زحماتی که برای کشور عزیزمون در راستای اعتلای فرهنگ کار آفرینی کردند ، بر خلاف کسانی که فقط به دنبال منفعت شخصی خود می گردد و شاید سهوا یا عمدا باعث وابسته تر شدن و کمتر شدن تولید در کشور ما می شوند .

یاعلی خدانگهدار

مصطفی صالحی پور

27 مهر 1397

نظرات ( تاکنون نظری ثبت نشده است )