مهدی سافت 313 / MS313.IR

بهترین ها برای بهترین ها

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش + ویدیو

قبلا ها اگر تصمیم به یاد گیری چیزی رو داشتین چند تا راه راه داشتن به طور مثال:

  1. خوندن کتاب در اون حوضه 
  2. تجربه به صورت شخصی
  3. استفاده از تجربه استاد اون کار ( شاگردی کردن )
  4. رفتن به مدرسه یا دانشگاه
  5. رفتن به مؤسسه آموزشی
  6. و …

اما با گذشت زمان و اومدن ابزار های مختلف یادگیری مثل  CD ، فلش و اینترنت یادگیری خیلی آسون تر شد به طوری که دیگه دانشجو ( منظورم کسی که دنبال یادگرفتنه ) لازم نبود برای تهیه یک کتاب از خونه بیرون بره تا تحقیق انجام بده تا موردی رو یاد بگیره تو خونه میشینه گوگل رو باز میکنه و در رابطه با اون سرچ می‌کنه ، سایت های مختلفی براش باز میشن و از بین محتوای های مختلفی که وجود داره ( عکس ، ویدیو ، متن ) یکی کدوم رو انتخاب می کنه .

یکی از راه هایی که در حال حاضر خیلی تو کشور ما و میتونیم بگیم تو دنیا رایجه یادگیری از طریق اینترنته و علی الخصوص ویدیو هست .

کاربر می‌تونه به صورت صوتی و تصویری خیلی راحت مهارتی رو یاد بگیری در کلاسی شرکت کنه و علم خودش رو ارتقا بده .

مزایای یادگیری از دوره ویدیویی

یادگیری از طریق ویدیو از طریق اینترنت می‌تونه مزایای زیادی رو داشته باشه که ما قسمتی از این ها رو مورد بررسی قرار میدیم .

اولین مزیت اینه که کاربر لازم نیست خودش به دانشگاه بره ، کتاب های مختلف بخونه و تحقیق کنه .

فقط لازمه که پشت کامپیوتر خودش بشینه و تو هر شرایطی که داره چه هوا سرد باشه چه گرم باشه می‌تونه خیلی راحت آموزش خودش رو ببینه.

این نوع آموزش دیدن فقط یک کامپیوتر ساده یا حتی موبایل می‌خواد و کاربر می‌تونه با اینترنت ساده حال حاضر به راحتی کار کنه .

مزایای آموزش ویدیویی ؟

این که ویدیوی آموزشی روشی خوبی برای یادگیری هست شاید برای همه بدیهی باشه اما مسأله مهم اینه که ما به عنوان صاحب یک بیزینس چطور می‌تونیم ویدیو های آموزشی تهیه کنیم .

ویدیویی که هم می‌تونیم اون رو به عنوان محصول به کاربران خودمون بفروشیم و کسب درآمد کنیم هم اینکه می‌تونیم به عنوان محتوای رایگان ازش استفاده کنیم ، در ضمن به اشتراک گذاشتن محتوای ویدیویی تو شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یوتیوب و آپارات میتونه به اشتراک گذاشته بشه و خوبیی که داره اینه که در صورتی که ویدیویی جذابیت زیادی داشته به خوبی در زمینه تبلیغات( بازاریابی ویروسی ) می‌تونه به ما کمک کنه .

ضبط ویدیویی با دوربین

یکی از روش های معمول ضبط دوره آموزشی ویدیویی استفاده از دوربین واقعی برای این کاره .

شما می‌تونید با استفاده از دوربین موبایل اقدام به این کار کنید و از خودتون ویدیو ضبط کنید ، البته این نوع آموزش بیشتر به درد آموزش های تئوری میخوره البته میشه با این روش به توضیح مبانی عملی هم پرداخت .

یکی از بهرین موارد برای نور پردازی هم نور روز( طبیعی ) می‌تونه باشه ، شما خیلی لازم نیست در ابتدا کار خیلی هزینه خاصی برای بخش ضبط ویدیوی خوتون انجام بدین ، استفاده از دوربین موبایل و استفاده از نور طبیعی می‌تونه مناسب باشه .

اگه موضوع ضبط ویدیوتون ، آموزش و توضیح بخشی باشه که فقط از اسلاید قراره استفاده بشه یا اینکه کاری هستش که فقط در کامپیوتر قراره انجام بشه می‌تونه از آموزشی که در ادامه به شما پیشنهاد میدم استفاده کنید .

ضبط ویدیو از صفحه کامپیوتر 

خب استفاده از این روش خیلی راحت تره

کسانی که میخوان کار های شبیه به این کارها رو انجام بدن می‌تونن از این روش استفاده کنن :

  1. آموزش برنامه نویسی
  2. آموزش هایی که فقط از اسلاید استفاده میشه
  3. آموزش استفاده از سایت یا ابزاری 
  4. آموزش استفاده از نرم افزار فتوشاپ یا کلا گرافیک

این جور کار ها رو شما می‌تونید با استفاده از نرم افزار های ضبط ویدیو از صفحه انجام بدین .

هزینه استفاده از این روش هم فقط دانلود یک نرم افزار با توجه به سیستم عاملتونه .

نرم افزار های ضبط ویدیو از صفحه

اکثر کسانی که در ایران در حال فعالیت هستن و با تکنلوژی سرو کار دارن سیستم عامل ویندوز رو میشناسن و سیستم عامل مناسبی هست برای کسی که مدیریت یک سایت یا بیزینس اینترنتی رو بر عهده داره ( خودم از این سیستم عامل نسخه 10 استفاده می کنم ) .

یکی از بهترین نرم افزاری هایی که تو این زمینه کار می‌کنه کمتازیا ( camtasia studio ) که می‌تونید دانلود camtasia studio رو سرچ کنید و از این نرم افزار استفاده کنید ، البته نیاز به کرک داره .

خوبی هایی که این نرم افزار داره این که می تونید از اشکال مختلف استفاده کنید متن بذارید و ویدیو خودتون رو تا حد خوبی ویرایش کنید ( واقعا نرم افزار خوبیه برای این کار ) .

اما نرم افزار دوم اسناگیت ( Snagit ) که راحت میشه دانلودش کرد اگر به دنبال امکانات خیلی پیشرفته نیستین و نمی‌خواین خیلی نرم افزار سنگین نباشه از این نرم افزار استفاده کنید ( خودم این نرم افزار رو بیشتر دوست دارم ).

نرم افزار های بالا رو راحت می‌تونید از سایت های ایرانی دانلود کنید و برای ویندوز هستن .

امیدوارم این مقاله مثل مقاله های قبلی براتون مفید بوده باشه و همیشه به دنبال یادگیری باشید ( البته چیزهایی که به درد می خوره  ).

یاعلی خدانگهدار

مصطفی صالحی پور

27 مهر 1397

نظرات ( تاکنون نظری ثبت نشده است )